Masaż Wrocław

Wrocław to jedno z największych miast Polski, a co za tym idzie jedno z krajowych centrów biznesowych, gdzie pracuje się dużo, ciężko i intensywnie. Skutkuje to ogromnym zainteresowaniem wszelkimi usługami pozwalającymi na relaks, odpoczynek i regenerację. Zarówno wielogodzinna praca fizyczna, jak i praca umysłowa – najczęściej odbywająca się w pozycji siedzącej bardzo obciążającej kręgosłup – powodują duże zmęczenie i stres.

Dlatego właśnie we Wrocławiu znajdziemy bardzo dużo salonów oferujących usługi masażu w rozmaitej formie. Masaż Wrocław – to fraza na którą w znajdziemy dziesiątki, jeśli nie setki salonów.

Wśród tych wszystkich firm Jacqueline StudioSalon Masażu Wrocław, zdecydowanie wyróżnia się zarówno w kwestii oferowanych usług masażu jak i jeśli chodzi o jakość i podejście do Klientów. Nie oferujemy bowiem masażu stricte medycznego, czy też nie proponujemy klasycznej fizjoterapii. To co znajdziecie Państwo w Jacqueline Studio to masaże relaksacyjne, egzotyczne, orientalne czy erotyczne. Masaże oferowane przez Jacqueline Studio mają przede wszystkim zapewnić naszym Klientom odprężenie, relaks, regenerację i odpoczynek.

Korzystając z usług Jacqueline Studio – Masaż Wrocław, decydujesz się na całą paletę przyjemnych doznań. Nasze masażystki namaszczą Twoje ciało orientalnymi olejkami i esencjami, w miłym otoczeniu zaaranżowanym w taki sposób, abyś czuł się maksymalnie komfortowo i bezstresowo. W akompaniamencie odprężającej muzyki Twoje ciało zostanie wymasowane zmysłowymi ruchami masującymi które uwolnią Cię od stresu i zmęczenia.

Wśród masaży które oferuje wrocławskie Studio Masażu Jacqueline znajdziesz m.in. klasyczny masaż relaksacyjny, który obejmuje ciało i twarz. Masaż relaksacyjny pozytywnie oddziałuje na Twoje ciało w wielu aspektach, znacznie wykraczając poza zakres jaki sugerowałaby jego nazwa. Jego pozytywne skutki to również: poprawa metabolizmu, redukcja dolegliwości bólowych, wspomożenie układu krążenia, poprawa stanu skóry i wiele innych zalet.

Masaż Wrocław

Ponadto mogą Państwo skorzystać z egzotycznego (zwany również hawajskim) masażu Lomi Lomi. Ten masaż Wrocław polega on na dotyku ciała dłońmi i przedramionami, przy użyciu ciepłych olejków rozprowadzanych ciągłymi i płynnymi ruchami po ciele. Więcej o masażu Lomi Lomi mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

Dodatkowo Jacqueline Studio oferuje masaż tantryczny – obejmujący całe ciało, realizowany poprzez rozcieranie, nacieranie, muskanie, głaskanie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o masażu tantrycznym oferowanym przez Jacqueline Studio Wrocław zapraszamy TUTAJ.

Kolejnym z oferowanym przez nas zabiegiem jest masaż erotyczny – bazujący na dotyku baz pominięcia erogennych stref ciała. Prowadzony prze doświadczone masażystki wykonywany jest według indywidualnych potrzeb i o wskazanej intensywności. Więcej na temat masażu erotycznego oferowanego przez Jacqueline Studio przeczytasz TUTAJ.

Warto również nadmienić, ze wszystkie masaże można także doświadczać w parach, tak aby przy okazji zabiegów relaksująco odprężających przy okazji miło spędzić czas z partnerem czy przyjacielem.

Studio Jacqueline – Masaż Wrocław to bez wątpienia wyjątkowe miejsce na mapie salonów masażu w stolicy Dolnego Śląska. Nasz profesjonalizm, umiejętności, miłą i przyjazną atmosferę docenia duża rzesza zadowolonych i regularnie powracających klientów. Łącząc umiejętności, doświadczenie z pasją tworzymy miejsce gdzie masaż ciała wchodzi na zupełnie inny poziom. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Jacqueline Studio we Wrocławiu.

Masaż Wrocław – Jacqueline Studio

Więcej o Masaż Wrocław

Masaż – historia

Historia masażu sięga czasów starożytnych, i przyjmuje się, że początki masażu jako techniki leczniczej i relaksacyjnej korzeniami sięgają Indii oraz Chin. Nie był on jednak w pełni świadomie wykorzystywany, a bardziej był elementem innych praktyk: religijnych, seksualnych czy np. sztuk walki. Swoją cegiełkę do rozwoju masażu dołożyła także starożytna Grecja oraz Egipt, gdzie zabiegi masażu były początkowo dostępne dla wyższych warstw społecznych. W Grecji rozwój masażu był ściśle związany z dynamicznie rozwijającą się rywalizacją sportową. Sportowcy przygotowując się do zawodów nawilżali swoje ciało oliwą, i przy tej okazji rozmasowywali swoje mięśnie. Szybko dostrzegli, że zabiegi te nie tylko mają dobroczynny wpływ na ich ciało, pomaga poprawić wyniki, ale też, że masaż potrafi zniwelować dolegliwości występujące po niezwykle intensywnym wysiłku.

W starożytnym Rzymie masaż był stosowany jako zabieg kosmetyczny i zdrowotny. Coraz więcej mędrców i ludzi ówczesnej medycyny dostrzegało, że masaż – a więc dotyk – ma zbawienny wpływ na nasze ciało.

Dotyk jest często bardzo niedocenianym zmysłem, stawianym „w hierarchii” niżej od wzroku, węchu, czy słuchu. Tymczasem według wielu naukowców to właśnie dotyk jest pierwszym ze wszystkich naszych zmysłów który rozwija się podczas życia płodowego człowieka. Dotyk jest pierwszym zmysłem którym człowiek odbiera rzeczywistość po narodzinach. Dzieci pozbawione dotyku nie rozwijają się prawidłowo. Dotyk rozwija człowieka emocjonalnie i fizycznie, każdy człowiek odczuwa naturalną potrzebę dotyku.
I to właśnie na zmyśle dotyku bazuje masaż. Od wspomnianych czasów starożytnych przebył on długą drogę. Lekko zapomniany w średniowieczu wrócił z przytupem w XVI wieku i od tej pory dynamicznie się rozwija na różnych płaszczyznach. Na warsztat masaż wzięli ludzie nauki i medycyny, którzy korzystając z doświadczeń przeszłości a także coraz to nowszych technologii znacznie rozwinęli techniki masażu których dzisiaj jest naprawdę wiele.

Rodzaje Masażu

Gdyby się zagłębiać w rodzaje masażu do najdrobniejszych znanych technik musielibyśmy wymienić setki nazw i zastosowań. Ograniczmy się więc w niniejszym artykule do najbardziej powszechnych i znanych rodzajów masażów. Są to też najczęściej występujące formy w kategorii masaż Wrocław.

Wyróżnić możemy więc: masaż klasyczny – będący jednocześnie najbardziej powszechnie spotykaną formą masażu. Polega na tradycyjnych i prostych technikach masowania a spectrum jego zastosowania jest bardzo szerokie. Od działania relaksującego, przez zdrowotne po rozgrzewające.

Kolejną znana formą masażu jest masaż gorącymi kamieniami – będący bardzo popularny obecnie w salonach piękności.
Masaż tkanek głębokich to masaż który opiera się głównie na punktowym nacisku na konkretne partie mięśni i tkanek. Najczęściej jest stosowany leczniczo przy bólach mięśni czy tkanek łącznych.

Masaż Shiatsu – zdobywający sobie coraz większą popularność w Europie i USA pochodzi z Japonii. Masaż ten bazuje na stymulowaniu tak zwanych „szlaków energetycznych” naszego ciała.

Masaż rehabilitacyjny – pomagający w okresie rekonwalescencji po przebytym urazie, w wielu schorzeniach centralnego układu nerwowego, różnych dolegliwościach szkieletowych, czy dysfunkcjach mięśniowych.

Masaż sportowy – ma na celu przede wszystkim przygotowanie ciała do wysiłku w celu maksymalizacji wyników oraz zapobieżeniu kontuzji. Masaż sportowy stosuje siętakże po wysiłku w celu szybszej regeneracji organizmu.

Masaż relaksacyjny – tutaj zatrzymamy się chwilę dłużej. Jak już wspominaliśmy w pierwszych akapitach niniejszego artykułu, w czasach starożytnych ludzie stosowali często masaż w celu odprężania i po prostu dla przyjemności. Wówczas był to zabieg dostępny jedynie dla najbogatszych ludzi z uprzywilejowanych warstw społecznych. Obecnie masaż relaksacyjny jest jedną z najpopularniejszych form wypoczynku, odreagowania, redukcji stresu. Struktura społeczna się zmieniła, natomiast tempo życia i poziom stresu przeciętnego obywatela niebotycznie wzrósł. Stąd zrozumiałe są poszukiwania optymalnej formy relaksacji i odpoczynku. Również, jeśli rozmawiamy o zagadnieniu masaż Wrocław, to masaż relaksacyjny jest jednym z najczęściej poszukiwanych.

Kto może zostać masażystą?

Zacznijmy od podkreślenia, że nie istnieje prawo czy jakiś związek zawodowy, który jasno i wyraźnie określałby kto może zostać masażystą. Tym bardziej, że form masaży na świecie są wręcz setki, więc trudno znać je wszystkie. Coraz więcej szkół ponadpodstawowych oferuje kierunek „technik masażysta” który daje przygotowanie teoretyczne pod zawód masażysty. Również studia fizjoterapeutyczne są dobrym rozwiązaniem jeżeli dana osoba ma w planach parać się w przyszłości masażem. Nawet jeśli nie będzie to masaż stricte sportowy czy rehabilitacyjny / fizjoterapeutyczny, to znajomość budowy ludzkiego ciała na pewno będzie pomocna w masażu. Szeroki wachlarz możliwości dokształcenia się w kierunku masaż Wrocław oferuje właśnie stolica Dolnego Śląska, która ma bogatą ofertę edukacyjną na każdym poziomie.

Niezwykle ważnym aspektem w poszerzaniu grona masażystów jest więc najzwyklejsze w świecie przekazywanie wiedzy przez osoby doświadczone w tym zawodzie. Obecnie odbywa się to najczęściej poprzez rozmaite szkolenia i kursy, gdzie można nabyć odpowiednie kwalifikacje, ale też i certyfikat potwierdzający umiejętności.

Masaż relaksacyjny – cudowne remedium na stres i zmęczenie.

W ostatnich dekadach na świecie, w tym w Polsce, masaż relaksacyjny zyskuje coraz większą popularność, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie ludzie pracują w korporacjach. Tempo życia, a co za tym idzie poziom zmęczenia i stresu jest obecnie w społeczeństwie bardzo wysoki. Tradycyjne formy relaksacji i odpoczynku nie spełniają swojej roli w pełni. Weekendowe leniuchowanie czy wyjście ze znajomymi „do miasta” niestety nie naładuje naszych baterii na kolejny tydzień w stopniu optymalnym. Ludzie coraz wyraźniej zaczęli to dostrzegać, że dają z siebie tak wiele podczas tygodnia, że trzeba znaleźć nowe, lepsze formy odpoczynku i regeneracji.

Masaż relaksacyjny jest w tym zakresie prawdziwym hitem i formą odpoczynku która jest niezwykle efektywna. Zacznijmy od tego że masaż relaksacyjny nie jest masażem po który się przychodzi gdy coś nam dolega w sensie fizycznym – uraz, dysfunkcja czy kontuzja. Jest to masaż który ma spełniać rolę właśnie regeneracyjną i odstresowującą. W jego wykonaniu ważna jest cała otoczka: miejsce, wystrój, zapach, dźwięk, atmosfera, aura, osoba go wykonująca, rozmowa. Ma być przede wszystkim przyjemny, wprowadzić w stan błogości i pełnego rozprężenia. Są osoby żyjące na naprawdę wysokich obrotach, które korzystają z takich masaży nawet kilka razy w tygodniu, i – jak twierdzą – to właśnie dzięki temu są w stanie funkcjonować na tak wysokim poziomie.

Masaż Wrocław – wszyscy chcą być masowani

We Wrocławiu życie toczy się w ogromnym tempie, to trzecie co do wielkości miasto w Polsce które rozwija się bardzo dynamicznie. Swoje siedziby ma tutaj wiele globalnych firm. We Wrocławiu można zrobić karierę i zarobić dobre pieniądze, jednakże ma to swoją cenę – trzeba dać z siebie wszystko co najlepsze, jest to ogromny wysiłek fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Stąd zapotrzebowanie na masaż we Wrocławiu jest olbrzymie.

W mieście jest około 300-400 salonów masażu różnego rodzaju – według różnych źródeł, tj. spisów firm i katalogów branżowych. W Internecie reklamują się dziesiątki firm, ogłoszenia można znaleźć w prasie, ale też i na wrocławskich ulicach. Salony masażu rozmaitych rodzajów we Wrocławiu wyrastają jak grzyby po deszczu, a końca zapotrzebowania nie widać.

Warto dodać, że Wrocław ma doskonałą bazę merytoryczną, masę szkół, uczelni czy instytucji prowadzących szkolenia i kursy z zakresu masażu. Na hasło „masaż Wrocław” wyszukiwarki wyrzucają blisko trzy miliony wyników (występowanie tych fraz w różnych stronach). Naprawdę widać, że ta branża kryzysu się nie boi.

Dzięki internetowi łatwo zweryfikować jakość masażu w danym salonie. Choć nie ma co w pełni opierać się na opiniach internetowych, ponieważ potrafią one być nieco przekłamane przez nieprzychylne osoby, to są one jednak w miarę rzetelnym źródłem informacji, szczególnie jeśli komentarzy na temat jakiegoś salonu jest dużo, można domniemywać, że są obiektywne. Wystarczy więc w danym portalu wpisać masaż Wrocław i przestudiować oceny oraz opinie, i wybrać coś dla siebie.

Jacqueline Studio – wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia

Studio Masażu Jacqueline to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, jeśli chodzi o masaż. Po pierwsze specjalizuje się w masażu relaksacyjnym i masażu intymnym – jednej z najbardziej poszukiwanych na rynku form masażu.

Studio prowadzone jest przez młode, ale doświadczone w swoim zawodzie osoby, które zbierają doskonałe recenzje od Klientów. Studio jest świetnie i dokładnie przemyślane, w najdrobniejszych szczegółach: wystrój, wykończenia, prywatność, zmysłowy zapach, nastrojowa muzyka, poczucie bezpieczeństwa. Wszystko to na najwyższym możliwym poziomie. Ponadto panie masażystki kochające swój zawód, z bardzo przyjaznym i sympatycznym usposobieniem, umiejących rozładować atmosferę.

Jacqueline studio ma w swojej ofercie masaże, które są unikalne nawet w skali Wrocławia, m.in.: masaż nuru, masaż lomi lomi, masaż tantryczny, masaż intymny, masaż erotyczny czy klasyczny masaż relaksacyjny. W masażach można uczestniczyć indywidualnie lub też w parach. Jacqueline Studio to miejsce gdzie czas mija szybko a ciało i umysł regenerują się w ogromnym stopniu. To miejsce które w kwestii masaż Wrocław na pewno zasługuje na uznanie i dodaje atrakcyjności samemu miastu Wrocław.